Vargdieniai
3.49 €

Vargdieniai

Les Misérables

Europos kino apdovanojimuose FIPRESCI prizą už geriausią debiutą „Europos atradimas“ pelnęs prancūzų režisieriaus Ladj Ly filmas „Vargdieniai“ – tai stebinantis, šokiruojantis ir provokatyviai įžvalgus draminis trileris, atskleidžiantis sudėtingą ir negailestingą vieno Paryžiaus priemiesčių, Montfermeilio – to paties, kuriame rašytojas Viktoras Hugo sukūrė vieną garsiausių savo romanų „Vargdieniai“ – vietos gyventojų ir policijos kaimynystę.

Stefanas, atvykęs iš Prancūzijos vakarinės pakrantės, Montfermeilyje prisijungia prie kovos su nusikalstamumu 93-ojo būrio. Susipažinęs su savo naujaisiais kolegomis, būrio senbuviais Krisu ir Gwada, Stefanas greitai pastebi tarp vietinių gaujų tvyrančią įtampą. Vieno sulaikymo metu trijulei viršijant savo įgaliojimus, atsitiktinio vaiko paleistas dronas užfiksuoja kiekvieną pareigūnų judesį, taip grasindamas viešai atskleisti ne visai švarią kasdienio gyvenimo realybę.

Kanų kino festivalyje specialiuoju žiuri prizu apdovanotą Ladj Ly juostą „Vargdieniai“ įkvėpė 2005 m. Paryžiuje vykusios riaušės. Filmas yra Prancūzijos oficialusis kandidatas į Oskarus geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje.

Filmas su lietuviškais subtitrais.

 

Rodymo šalys: lt

Trukmė: 102 Min.

Kokybė: FHD

Kalba: French

imdb 7.6